Zbiórki

ZBIÓRKI

 k a n d y d a c i   i   m i n i s t r a n c i

(szkoła podstawowa)

w soboty o godz. 9.00

m i n i s t r a n c i  s t a r s i    i   l e k t o r z y

(szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna)

w czwartki o godz. 18.45

ostatecznie np. jeśli jako lektor nie mogę przyjść na zbiórkę w czwartek, to przychodzę w sobotę

i odwrotnie np. jeśli jako ministrant nie mogę przyjść na zbiórkę w sobotę to przychodzę w czwartek

Sportowa rywalizacja pod patronatem św. Stanisława Kostki

Eliminacje Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej DL

Sportowa rywalizacja pod patronatem św. Stanisława Kostki

                W sobotę 10 marca w Kamiennej Górze odbyły się eliminacje Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej z rejonu jeleniogórsko- kamiennogórskiego. Zgodnie z ustaleniami diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej ks. Przemysława Durkalca oraz dzięki życzliwości proboszcza ks. kan. Piotra Smolińskiego, organizatorem rozgrywek była parafia pw. Matki Bożej Różańcowej. Nad całością spraw organizacyjnych i przebiegiem zawodów czuwał ks. Paweł Adres.

Czytaj więcej: Sportowa rywalizacja pod patronatem św. Stanisława Kostki

Święto Służby Liturgicznej

26 listopada 2017 roku - w Uroczystość Chrystusa Króla- na Mszy świętej o godz. 12.00 miało miejsce wprowadzenie chłopców w kolejne stopnie Służby Liturgicznej. W  szeregi kandydatów zostali przyjęci: Marcel Piasecki, Kornel Karwala, Gabriel Moryson, Dominik Nowosad i Dawid Nowosad. Hubert Jawor i Kacper Czop zostali promowani na ministrantów, natomiast Piotr Fałdziński został ustanowiony lektorem, czego zewnętrznym wyrazem było nałożenie krzyża, który stanowi odznakę lektorską. Na zakończenie wszyscy chłopcyodnowili zobowiązania oraz śluby ministranckie i lektorskie.

Czytaj więcej: Święto Służby Liturgicznej

Drodzy rodzice i bliscy

Drodzy Rodzice i bliscy

- chłopców należących do grona Służby Liturgicznej

przy parafii pw. Matki Bożej Różańcowej  w Kamiennej Górze

Uroczystość Chrystusa Króla, która każdego roku kończy rok kościelny, jest także dorocznym świętem ministrantów i lektorów. Podobnie jak w latach ubiegłych nasze obchody niedzieli Chrystusa Króla - Patrona Służby Liturgicznej - będą okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar służby przy ołtarzu Waszych chłopców, to także okazja do podziękowania Wam jako najbliższym wychowawcom i towarzyszom wiary, to w końcu okazja do podziękowania samym chłopcom zaangażowanym w służbę Bogu i ludziom w naszej lokalnej wspólnocie parafialnej.

Czytaj więcej: Drodzy rodzice i bliscy

Dzień Skupienia Służby Liturgicznej

cristiada 1

Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok kościelny, jest także dorocznym świętem Służby Liturgicznej.Przygotowaniem do tej uroczystościbył Dzień Skupienia dla kandydatów, ministrantów i lektorów. Odbył się on w dniach 17/18 listopada w ośrodku rekolekcyjnym Fundacji Wioski Franciszkańskiej w Janicach k. Jeleniej Góry. Wyjazd, któremu towarzyszyła obecna w relikwiach bł. Karolina Kózkówna, zorganizował opiekun Służby Liturgicznej - ks. Paweł Adres. Oprócz integracji młodszych i starszych chłopców, wyjazd miał na celu formację i przygotowanie duchowe do Uroczystości Chrystusa Króla oraz ćwiczenia praktyczne związane ze służbą przy ołtarzu. Była to też forma podziękowaniaza zaangażowanie w służbę Bogu i ludziom w naszej wspólnocie parafialnej.
Spotkanie formacyjne rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia opartego na faktach z lat dwudziestych XX wieku filmu „Cristiada”. Głównym jego bohaterem jest 14-letni Meksykanin José Sanchez del Río.

Czytaj więcej: Dzień Skupienia Służby Liturgicznej