Święto Służby Liturgicznej

26 listopada 2017 roku - w Uroczystość Chrystusa Króla- na Mszy świętej o godz. 12.00 miało miejsce wprowadzenie chłopców w kolejne stopnie Służby Liturgicznej. W  szeregi kandydatów zostali przyjęci: Marcel Piasecki, Kornel Karwala, Gabriel Moryson, Dominik Nowosad i Dawid Nowosad. Hubert Jawor i Kacper Czop zostali promowani na ministrantów, natomiast Piotr Fałdziński został ustanowiony lektorem, czego zewnętrznym wyrazem było nałożenie krzyża, który stanowi odznakę lektorską. Na zakończenie wszyscy chłopcyodnowili zobowiązania oraz śluby ministranckie i lektorskie.

Święto patronalne służby liturgicznej było okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar ich służby przy ołtarzu oraz do podziękowania chłopcom zaangażowanym w służbę Bogu i ludziom w naszej lokalnej wspólnocie parafialnej. Wyrazem tego była popołudniowa agapa w auli szkoły podstawowej nr 1, na którą opiekun Służby Liturgicznej ks. Paweł Adres wraz z Proboszczem ks. kan. Piotrem Smolińskim zaprosił chłopców służących przy ołtarzu oraz ich Rodziców i Bliskich. Była to też okazja do podziękowaniaich Rodzinom, którzy są najbliższymi wychowawcami i towarzyszami wiary.

Spotkanie integracyjne w auli- przy kawie, herbacie i pysznych wypiekach-  rozpoczęło się od modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Formą podziękowania chłopcom były też drobne upominki.

W ministranckie świętowanie włączył się także ks. Proboszcz, który zaszczycił i ubogacił swoją obecnością popołudniowe spotkanie oraz wręczył pamiątkowe obrazki.