Drodzy rodzice i bliscy

Drodzy Rodzice i bliscy

- chłopców należących do grona Służby Liturgicznej

przy parafii pw. Matki Bożej Różańcowej  w Kamiennej Górze

Uroczystość Chrystusa Króla, która każdego roku kończy rok kościelny, jest także dorocznym świętem ministrantów i lektorów. Podobnie jak w latach ubiegłych nasze obchody niedzieli Chrystusa Króla - Patrona Służby Liturgicznej - będą okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar służby przy ołtarzu Waszych chłopców, to także okazja do podziękowania Wam jako najbliższym wychowawcom i towarzyszom wiary, to w końcu okazja do podziękowania samym chłopcom zaangażowanym w służbę Bogu i ludziom w naszej lokalnej wspólnocie parafialnej.

W związku z powyższym jako opiekun Służby liturgicznej zapraszam wraz z księdzem Proboszczem Drogich rodziców, rodzeństwo, dziadków, opiekunów chłopców służących przy ołtarzu jak i wszystkich członków Służby Liturgicznej w Uroczystość Chrystusa Króla na mszę świętą w niedzielę, 26 listopada 2017 r., o godz. 12.00, podczas której będzie wprowadzenie chłopców w kolejne stopnie Służby Liturgicznej i odnowienie zobowiązań i ślubów ministranckich i lektorskich.

Zaś w tym samym dniu, 26.11, o godz. 15.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze zapraszam na okolicznościowe spotkanie przy stole z kawą, herbatą i ciastem.

Natomiast przygotowaniem do tej uroczystości będzie wyjazdowy dzień skupienia dla kandydatów, ministrantów i lektorów w ośrodku rekolekcyjnym Fundacji Wioski Franciszkańskiej w Janicach, k. Jeleniej Góry. (www.janice.org.pl). Wyjazd będzie miał miejsce w piątek 17.11,o godz. 16.30 spod kościoła p.w. M.B. Różańcowej. Chłopcy wrócą na drugi dzień, w sobotę, ok. godz. 17.00. Ten pierwszy, całodzienny wyjazd integracyjny chłopców ze Służby Liturgicznej będzie miał na celu przygotowanie duchowe jak i ćwiczenia praktyczne przed wspomnianą uroczystością.

Na wyjazd z zapewnionym noclegiem i wyżywieniem proszę o zabranie śpiworów, ciepłego ubrania, przyborów do mycia, stroju liturgicznegoi różańca. Liczę na pomoc i wsparcie oraz zachętę ze strony rodzin w tej może niecodziennej inicjatywie ale wydaje się, że potrzebnej i pożytecznej w formacji ministrantów i lektorów. W związku z organizacją wyjazdu proszę rodziców o potwierdzenie zgody na wyjazd, do poniedziałku (13.11). Koszt pobytu właściciele ośrodka wycenili na 50 zł. W sytuacjach problemowychz chęcią służę pomocą.

Z Chrystusowym pozdrowieniem ks. Paweł Adres