Mamy nowych ceremoniarzy

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku w Katedrze Legnickiej zostało ustanowionych dwóch nowych ceremoniarzy z naszej Parafii. Spośród 55 ustanowionych ceremoniarzy dwaj pochodzą z naszej wspólnoty. Są to Mikołaj Gertchen i Bartosz Szczęsny, którzy doskonale zdali egzaminy i są gotowi do służby we wspólnocie. Gratulujemy nowym ceremoniarzom i ich rodzinom.

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

W dniach 8-10 kwietnia 2019 r. w naszej Parafii odbyły się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży, które wygłosił ks. Bartosz Och, wikariusz z Bogatyni. Wielkie podziękowanie dla Grona Pedagogicznego, które towarzyszyło swoim wychowankom a także dla młodzieży, zwłaszcza dla Tych, którzy uczestniczyli w rekolekcjach pomimo strajku w szkole.

Droga Krzyżowa na Górę Parkową

5 kwietnia br. w naszej Parafii miała miejsce Droga Krzyżowa na Górę Parkową. Rozważania przygotwała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z księdzem Janem Rajczakowskim. Procesja ze świecami zgromadziła 153 osoby, które pomimo trudów dotarły na szczyt góry. Śpiew prowadził zespół muzyczny "Abiamo" z naszej Parafii. Podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej.

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W ostatni piątek marca w Kamiennej Górze po raz czwarty miała miejsce droga krzyżowa ulicami miasta. Zgromadziła ona kilkuset wyznawców Chrystusa, którzy złożyli świadectwo swojej wiary idąc za krzyżem Pana. Drogę przygotowała i poprowadziła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej pod przewodnictwem ks. Jana Rajczakowskiego.

Głębokie rozważania pomogły wejść w tajemnicę uniżenia Chrystusa. Krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych stanów, grup i wspólnot z parafii kamiennogórskich. Śpiew animował organista Tadeusz Górczyk i zespół muzyczny z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej pod batutą Danuty Skupień. Drogę krzyżowa zakończył ks. prałat Edward Bigos słowem i pasterskim błogosławieństwem.

Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowanie dla pracowników Policji, którzy zabezpieczyli procesję ulicami miasta.

Flash Mob w intencji dzieci poczętych

W dniach 25-31 marca 2019 r. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Kamiennej Górze poprowadziła modlitwę w intencji dzieci poczętych, zagrożonych aborcją. Spotkania miały miejsce przy figurze Matki Bożej Różańcowej na alei Ks. Prałata Stanisława Książka, obok kościoła parafialnego. Codziennie o 15.00 odmawiano koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa gromadziła wielu obrońców życia w różnym wieku. W czwartek prośby do Boga zanosiło ponad 70 osób, w tym grupa młodzieży z Chełmska Śl. z katechetką. Szczególne podziękowania dla dziewcząt i chłopców z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod przewodnictwem ks. Jana Rajczakowskiego. To z ich inicjatywy mogliśmy włączyć się w tę modlitwę w naszej parafii. Wierzymy, że uratowaliśmy wiele istnień ludzkich.

Nowi lektorzy

W naszej Parafii po raz kolejny miał miejsce kurs lektorski dla dwóch dekanatów kamiennogórskich. Dzięki zaangażowaniu księdza Krzysztofa Zabłockiego z Lubawki, nasi młodzi ministranci mogli przez wiele tygodni zgłębiać tajemnice służby liturgicznej w odpowiedzialności za głoszone Słowo. Kurs zakończył się egzaminem. Ukoronowaniem spotkań była promocja lektorska, która miała miejsce w Bazylice Krzeszowskiej. Wielkie gratulacje dla Marcela Breitenfellnera i Konrada Jawora, którzy zostali ustanowieni nowymi lektorami dla naszej Parafii.

Halowe rozgrywki ministranckie

Nasi ministranci i lektorzy wzięli udział w rejonowych rozgrywkach piłki nożnej służby liturgicznej diecezji legnickiej, które odbyły się w Jeleniej Górze. Grupa najmłodsza zajeła drugie miejsce, najstarsi stanęli na trzecim stopniu podium. Wielkie gratulacje dla wszystkich za udział. Księdzu Janowi Rajczakowskiemu dziękujemy za opiekę podczas wyjazdu i w Parafii.

Nowi ministranci

Nasza Parafia wzbogaciła się o nowych kandydatów i ministrantów.

Ministrantami zostali ustanowieni:

Bartosz Wąs