Andrzej Wronka w naszej Parafii

W dniach 20 - 21 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej wspólnocie wybitnego teologa, Andrzeja Wronkę, który obecnie ewangelizuje na Białorusi. Tematem pierwszego wykładu był czyściec oraz pomoc duszom, które w czyśćcu oczekują pomocy. W bardzo przystępny sposób prelegent przedstawił naukę Kościoła Katolickiego o czyśćcu. Spotkanie zakończyły pytania od licznie zebranych słuchaczy, na które pan Andrzej wyczerpująco odpowiedział.

Drugi wykład dotyczył wróżb, wywoływania duchów, zniewoleń oraz opętania. Był równie ciekawy i przybliżył zebranym te kontrowersyjne tematy według nauki Kościoła. Po spotkaniach można było nabyć książki pana Andrzeja w bardzo atrakcyjnych cenach.

Musique D`Elite

Kolejny koncert w naszej świątyni. W niedzielę 8 września Antonio Vivaldi i " Cztery Pory Roku".

„Zmierzch: Ofensywa ideologii gender”

"Zmierzch: Ofensywa ideologii gender” to dokument, który uświadamia odbiorcom, że jako rodzice, ludzie odpowiedzialni, pedagodzy, katolicy, nie możemy przechodzić obojętnie obok indoktrynacji i uporczywej, nachalnej seksualizacji, które stały się dogmatami współczesnego świata. W filmie zamieszczonych jest wiele ciekawych i wcześniej nieujawnianych przykładów konsekwencji wprowadzenia eksperymentów na psychice małych dzieci w zachodniej Europie i StanachZjednoczonych. Film do obejrzenia poniżej.

Mamy nowych ceremoniarzy

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku w Katedrze Legnickiej zostało ustanowionych dwóch nowych ceremoniarzy z naszej Parafii. Spośród 55 ustanowionych ceremoniarzy dwaj pochodzą z naszej wspólnoty. Są to Mikołaj Gertchen i Bartosz Szczęsny, którzy doskonale zdali egzaminy i są gotowi do służby we wspólnocie. Gratulujemy nowym ceremoniarzom i ich rodzinom.

Czytaj więcej: Mamy nowych ceremoniarzy