Pielgrzymka do Gruzji

 

 

 

 

PIELGRZYMKA SAMOLOTEM - 9 DNIOWA

 

TBILISI – UDABNO – KACHETI- SIGNAGI - KAZBEGI - GERGETI - MCCHETA –ANANURI-UPLISTSIKHE- KUTAISI –  BATUMI – BAGRATI

 

 

1 DZIEŃ – WARSZAWA  -  TBILISI

Wylot  ok godz. 22:30. Przelot w nocy

2 DZIEŃTBILISI

Przylot do TBILISI ok. godz. 4.45, przejazd do hotelu w  Tbilisi, zakwaterowanie, odpoczynek do godz.09:30, śniadanie. Przejazd do TBILISI - stolicy Gruzji, jednego z najstarszych miast na świecie, leżącego na styku  dwóch kultur. Oryginalne zabytki ,piękne widoki STAREGO MIASTA zapewniają niepowtarzalną atmosferę. Zwiedzanie: świątynia Matki Bożej Metechskiej położona na wyniosłej skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari, pomnik Króla Wachtanga na koniu, Wielka Synagoga, katedra Sioni z krzyżem św. Nino - najważniejszą relikwią Kościoła gruzińskiego. Przejazd KOLEJĄ LINOWĄ nad miastem  na punkt widokowy do Twierdzy Narikala (IV w). - ruiny, które majestatycznie górują nad dachami tbiliskiej Starówki, Abanotubani carskie banie siarkowe, które są wizytówką miasta, zwiedzanie katedry Cminda Sameba (Świętej Trójcy) - największej prawosławnej katedry w Gruzji i na Kaukazie.Msza Św.w kościele pw.Św. Apostołów Piotra i Pawła - neorenesansowy kościół wybudowany w 1877 m.in. ze składek polskich zesłańców w Tbilisi, w dzielnicy Kukia. Spacer aleją Szoty Rustaweliego - gruzińskiego wieszcza. OBIADOKOLACJA W TRADYCYJNEJ GRUZIŃSKIEJ RESTAURACJI POŁĄCZONA Z PROGRAMEM FOLKLORYSTYCZNYM . Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ – TBILISI  –  KACHETI - SIGNAGI

Śniadanie,  wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy Klasztor w Bodbe –Monastyr Św. Jerzego To tu spoczywa św. Nina, która wedle wierzeń schrystianizowała Gruzję. A dlaczego monastyr wzniesiono właśnie tutaj? Otóż według legendy ciała świętej nie mogło podnieść dwustu mężczyzn – więc grób, a potem monastyr, musiał powstać właśnie w tym miejscu. Przejazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne krajobrazy we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Następnie jedziemy do Welistsikhe, gdzie będziemy mieli obiad razem z Degustacją 2x rodzaj wina i wódki.  Powrót do hotelu, nocleg.

 

4 DZIEŃ – KAZBEGI – GERGETI – ANANURI- TBILISI

Śniadanie, przejazd do Mcchety - do pierwszej stolicy i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ w kierunku Kaukazu Wysokiego- określenie to związane jest z miejscem toczenia się ciężkich  walk na początku XIX w. Obecnie jednak to           niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz wzdłuż której można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych. Krótki postój przy fortecy Ananuri z XVII w. z widokiem na Jezioro Żinwalskie.   Przejazd malowniczą górską trasą przez Wielki Kaukaz do KAZBEGI - miasta położonego u podnóża drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd jeepami wśród  górskiej scenerii do GERGETI, zwiedzanie kościoła św. Trójcy, położonego na wysokości 2170 m n.p.m. skąd roztacza się przepiękna panora mana górę Kazbegi oraz z drugiej strony na leżące w dolinie miasteczko. Przy sprzyjającej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie, obiadokolacja. Powrót  na nocleg .

 

5 DZIEŃ –  TBILISI - UPLISTSIKHE – KUTAISI

Śniadanie, przejazd do  Uplistsikhe, zwiedzanie - najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku, jest ona najstarszym zabytkiem Gruzji (II tys. p.n.e.). Przyjazd do KUTAISI- miasta kojarzonego ze starożytnym mitem wyprawy po Złote Runo Jazona i Argonautów, spacer po mieście, nawiedzenie Katedry BAGRATI z 1003 r. - symbol zjednoczonej GRUZJI. Kolacja i nocleg w guesthouse w KUTAISI.

6 DZIEŃ – BATUMI-KUTAISI

Śniadanie, przejazd do BATUMI- najpopularniejszy kurort na Kaukazie Południowym. W programie :spacer po mieście z jego Centrum: Piazza, Pałac Europy, przejście na bulwar nadmorski, ogród botaniczny,  czas wolny, odpoczynek. Możliwość wjazdu kolejką gondolową na jedno z otaczających miasto wzgórz. Powrót do Kutaisi, obiadokolacja,  nocleg.

7 DZIEŃ –  KUTAISI-GELATI-TBILISI

Śniadanie, wizyta w katedrze Bagrati - symbolu miasta z XI w. ZJEDNOCZONEJ GRUZJI ,przejazd na zwiedzanie –zespołu klasztornego Gelati (obiekty wpisane na listę UNESCO) - z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Krótki postój w Gori – miasta Stalina.  Przejazd do Tbilisi ,zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja,  czas wolny, nocleg

8 DZIEŃ: TBILISI

Śniadanie, Dzień wolny na spacer po mieście ,zakupy lub kąpiele w baniach siarkowych,  obiadokolacja, pobyt w Hotelu do godz. 02:00

9 DZIEŃ – WYLOT DO KRAJU

   Transfer z hotelu na lotnisko w Tbilisi .Odprawa bagażowa godz.02:30 ,wylot do Warszawy 04:55,przylot 06:40 (czas przesunięcia w Polsce -2 godz.)Przejazd autokarem do Kamiennej Góry.

 

Msze Św. odprawiane codziennie w miejscach wyznaczonych świątyń

 

TERMIN: 24.04 - 02.05.2019                   CENA: 3800 ZŁ

 

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem: Warszawa – Tbilisi – Warszawa
 • ● opłaty lotniskowe i paliwowe
 • ● transfer z/na lotnisko
 • 8 NOCLEGÓW w hotelach *** pokoje 2/3 os. oraz guesthousy
 • ● wyżywienie: 8 śniadań, 5obiadokolacji, 1 obiad
 • 1uroczysta obiadokolacja z degustacją wina przy muzyce
 • ● przejazd autokarem na trasie wycieczki
 • ● opiekę pilota
 • ● opiekę lokalnych przewodników
 • ● ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • TFG

 

Uwagi: Uwagi: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie odpowiada za zmiany godzin w przelotach . Pierwszy i ostatni dzień przeznaczone są na przeloty. Przy zmianie nazwiska, opłata według stawek linii lotniczych. Cena nie obejmuje: zwyczajowych  napiwków –kwota 10 euro/osoba,  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd jeepami na Kazbeg - 50 euro –płatne na miejscu. Cena skalkulowana przy kursie euro do 4,3680. Przy wzroście waluty cena może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1 os- 120 €.

Zapisy – ks. Piotr Smoliński – 509522310

Pielgrzymka - 10-dniowy rejs

REJS -10 DNIOWY (9 nocy na statku)

TERMIN REJSU: 29.04 – 08.05.2018

TERMIN rejsu z przejazdem autokarem do portu:
28.04 – 09.05.2018

 PRZY WSPÓŁPRACY Z MIS TRAVEL CRUISING- NOWY SPOSÓB ZWIEDZANIA ŚWIATA 

MSC ORCHESTRA- WŁOSKI STYL I ELEGANCJA

To statek wycieczkowy, stanowiący dla swoich pasażerów błogą przystań, dzięki której mogą doświadczać prawdziwego rejsu, a nie zwyczajnej podróży!
Na pokładzie luksusowego statku MSC Orchestra goście mogą skorzystać z szerokiej gamy dostępnych rozrywek – jogging na wydzielonym torze, odmładzające zabiegi w łaźni tureckiej, obiad w restauracji chińskiej Shanghai, relaks w egzotycznym barze Savannah,

Czytaj więcej: Pielgrzymka - 10-dniowy rejs

Energylandia

ENERGYLANDIA

największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki

Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze
zaprasza na wyjazd integracyjny dla dzieci i młodzieży

30 września 2017 r., sobota

godz. 06.00 – wyjazd autobusem (parking ZUS Kamienna Góra)
– na trasie msza święta z wdzięcznością za dar życia
10.00 – 18.00 – pobyt z opiekunami w parku rozrywki w Zatorze
22.00 – przyjazd do Kamiennej Góry

Czytaj więcej: Energylandia