Krąg Biblijny - informacje

Cotygodniowe rozważania Słowa Bożego z najbliższej niedzieli 

w środy o godz. 19:00 po Mszy św. wieczornej.

II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i X Tydzień Biblijny

Tydzien BiblijnyNiedziela Biblijna -15 kwietnia 2018 roku- była też II Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji im. Rodziny Ulmów„Soar” i Fundacji „Dabar” (tzn. „Słowo”- Dialog Kultur i Religii Pogranicza Polski, Ukrainy i Słowacji).

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy. Pomaga w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii i uczy, jak ukierunkowywać modlitwę i medytację na wybraną księgę oraz jak poddawać się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego.

 Celem inicjatywy jest także pokazywanie osób, znanych ze swej służby dobru wspólnemu, osiągnięć zawodowych lub sportowych, które w swoim życiu inspirują się Słowem Bożym.

 

Czytaj więcej: II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i X Tydzień Biblijny

Spotkania Kręgu Biblijnego

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. (…)
Niech wschodzące słońce zastanie cię przy czytaniu Biblii,
a wieczorem niech zmęczona głowa opadnie na święte stronice (św. Hieronim)

Po kilkuletniej przerwie -we wrześniu 2015 roku- zostały reaktywowane w naszej parafii spotkania Kręgu Biblijnego. Odbywają się one w każdą środę o godz. 19:00 -po Eucharystii- i prowadzi je ks. Paweł Adres.
Spotkania ze Słowem Bożym są przygotowaniem do bardziej uważnego i świadomego słuchania Ewangelii i czytań mszalnych z nadchodzącej niedzieli. Pozakomentarzami i tłumaczeniem przez kapłana sensu czy znaczenia niektórych zwrotów czy fragmentów, jest to też czas wzajemnego dzielenia się doświadczeniem Słowa Bożego w życiu- we wspólnocie i dla wspólnoty.
Zapoznanie się ze Słowem Bożym pozwala mu w nas żyć, „pracować”, by nas przemieniać i owocować w życiu zgodnym z wolą Bożą. Boże słowo objawione rozsądza szczerość intencji u tych, którzy go słuchają.
Słowo Boże to nie piękna poezja, wzniosłe i patetyczne stwierdzenia, unoszące się gdzieś nad naszymi głowami, mogące nawet zachwycać czy wzruszać, ale stanowiące tak naprawdę relikt z zamierzchłej epoki.Słowo Boże jest słowem niezwykłym, zdecydowanie różniącym się od całego mnóstwa słów, jakie dzisiaj wypowiadają ludzie – słów często niemądrych, krzywdzących, nieprzemyślanych.

Czytaj więcej: Spotkania Kręgu Biblijnego