Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

spotkania formacyjne wspólnoty młodzieży

w piątki po mszy św.,
o godzinie 18.00,
w sali na plebanii,

przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej
w Kamiennej Górze (przy parkowej górze)

• poznawanie niedzielnego Słowa Bożego
• rozmowa o życiowych problemach
• dyskusja na ciekawe i bieżące tematy społeczne
• odkrywanie wartości Wspólnoty Kościoła
• okazja do modlitwy
• możliwość obejrzenia filmów z przesłaniem
• wyjścia w teren
• muzyka chrześcijańska
• otwarcie na pożyteczne propozycje i inicjatywy

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Różańcowej
pl. Kościelny 2
58 – 400 Kamienna Góra

Jedną godzinę czuwali na modlitwie

Młodzież z „Parkówki” zaangażowała się w liturgię Triduum Paschalnego oraz przygotowała rozważania i pieśni, które pomogły w głębszym i bardziej świadomym przeżyciu rozłożonego na trzy dnimisteriumMęki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek młodzież przewodniczyła modlitwie w ostatniej godzinie adoracjiNajświętszego Sakramentu w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. To modlitewne czuwanie było towarzyszeniem Panu Jezusowi na drodze od Ostatniej Wieczerzy przez Ogrójec i Golgotę aż po grobową ciszę. Po zakończeniu adoracji w naszym kościele, ks. Paweł udał się z grupą do bazyliki w Krzeszowie, gdzie trwało całonocne czuwanie przy Pańskim Grobie.

Wielki Czwartek był też okazją do wyrażenia wdzięczności naszym duszpasterzom – proboszczowi Ks. kan. Piotrowi Smolińskiemu oraz Ks. Pawłowi Adresowi- za wybór drogi miłości przez służbę Panu Bogu i ludziom w kapłaństwie Chrystusowym i Jego Kościele; wraz z podziękowaniami i życzeniami młodzież ofiarowała Kapłanom kwiaty.

Młodzi przyjmują szkaplerz

Jednym z owoców pracy formacyjnej ks. Pawła Adresa w duszpasterstwie młodzieży „Parkówka” jest przyjmowanie przez młodzież szkaplerza. Pierwszą osobą, która miała odwagę przyjąć dary łaski Bożej i zobowiązania związane z noszeniem szkaplerza była Ania Lebda, która przyjęła go z rąk ks. Pawła w styczniu 2016 roku. Rok później –w styczniu 2017 roku- szkaplerz przyjął Robert Krupa, natomiast Szymon Piechota – w grudnia 2017 roku.

szkaplerz karmelitanski

Czytaj więcej: Młodzi przyjmują szkaplerz

Urodziny Księdza Pawła

Urodziny Księdza Pawła

20 stycznia 2018 roku minęła kolejna rocznica urodzin Księdza Pawła.
Z tej okazji młodzież z „Parkówki” przygotowała dla swojego Opiekuna niespodziankę - były życzenia, pizza, tort, ciasto i oczywiście prezenty czyli medal „Najsympatyczniejszy i Najlepszy Ksiądz” oraz okładka wydania specjalnego „Gościa Niedzielnego” 

Sylwestrowa modlitwa o pokój

W sylwestrowy wieczór kończący oktawę Bożego Narodzenia ks. Paweł Adres zorganizował spotkanie opłatkowe dla młodzieży z grupy „Parkówka”. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa miała miejsce modlitwa, w którą ze swoimi intencjami włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania. Panu Bogu powierzono nie tylko swojesprawy osobiste ale także naszą parafię i jej proboszcza ks. kan. Piotra Smolińskiego oraz nieobecną z różnych przyczyn na spotkaniu młodzież. Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń było okazją do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dobro – szczególnie duchowe- które dokonało się w ostatnim roku w tej wspólnocie; wśród nich jest to, że już kolejna –trzecia młoda osoba przyjęła szkaplerz. Młodzież podziękowała ks. Pawłowi za jego cierpliwe i wytrwałe towarzyszenie im na drodze formacji duchowej i życiowej oraz za czas im w każdy sobotni wieczór poświęcany. Dopełnieniem agapy był śpiew kolęd przy akompaniamencie gitary, na której grała Paulina.

Czytaj więcej: Sylwestrowa modlitwa o pokój

Żyć w blasku Pana Jezusa

Nietypowe wejście w nowy rok zaproponował ŚDMowej młodzieży z parafialnej grupy „Parkówka” ks. Paweł Adres. Jak co tydzień -po wieczornej Eucharystii- młodzież spotkała się na plebanii i we wspólnocie  spędziła sylwestrowy wieczór. Potem udali się z Kamiennej Góry do kaplicy św. Anny w Sosnówce. O północy z wysokości prawie 800 m n.p.m. podziwiali niezwykły widok na Kotlinę Jeleniogórską, rozświetloną blaskiem wystrzeliwanych w niebo fajerwerków. Po tej uczcie dla oczu, w kaplicy rozpoczęła się Uczta Eucharystyczna. W pierwszej godzinie 2017 roku ks. Paweł sprawował Najświętszą Ofiarę, używając kielicha, pateny i ornatu ŚDM, które otrzymał podczas spotkania z papieżem w Brzegach. Modląc się w intencji młodzieży, zawierzył też Panu Bogu wszystkie inicjatywy, podejmowane dla niej w parafii. Wśród nich jest organizacja wyjazdu młodzieży podczas zimowych ferii do Niemiec; jest to odpowiedź na zaproszenie uczestników ŚDM z okolic Kolonii, którzy gościli w Legnicy. Ta „rewizyta” ma być okazją do składania świadectwa wiary w gronie rówieśników – także tych z Niemiec- i wdrażaniem w życie hasła obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Jest także odpowiedzią na słowa wypowiedziane w Brzegach przez papieża Franciszka Pan nie chce zostać tylko w tym mieście albo w miłych wspomnieniach… Światowy Dzień Młodzieży rozpoczyna się dziś i trwać będzie jutro, w domu”.

Czytaj więcej: Żyć w blasku Pana Jezusa