Duszpasterstwo Młodzieży "Parkówka"

Duszpasterstwo Młodzieżowe

P A R K Ó W K A
spotkania formacyjne wspólnoty młodzieży

w soboty,
o godzinie 19.00,
w sali, na plebanii,

przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej
w Kamiennej Górze (przy parkowej górze)

• poznawanie niedzielnego Słowa Bożego
• rozmowa o życiowych problemach
• dyskusja na ciekawe i bieżące tematy społeczne
• odkrywanie wartości Wspólnoty Kościoła
• okazja do modlitwy
• możliwość obejrzenia filmów z przesłaniem
• wyjścia w teren
• muzyka chrześcijańska
• otwarcie na pożyteczne propozycje i inicjatywy

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Różańcowej
pl. Kościelny 2
58 – 400 Kamienna Góra
ks. Paweł (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Urodziny Księdza Pawła

Urodziny Księdza Pawła

20 stycznia 2018 roku minęła kolejna rocznica urodzin Księdza Pawła.
Z tej okazji młodzież z „Parkówki” przygotowała dla swojego Opiekuna niespodziankę - były życzenia, pizza, tort, ciasto i oczywiście prezenty czyli medal „Najsympatyczniejszy i Najlepszy Ksiądz” oraz okładka wydania specjalnego „Gościa Niedzielnego” 

Sylwestrowa modlitwa o pokój

W sylwestrowy wieczór kończący oktawę Bożego Narodzenia ks. Paweł Adres zorganizował spotkanie opłatkowe dla młodzieży z grupy „Parkówka”. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa miała miejsce modlitwa, w którą ze swoimi intencjami włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania. Panu Bogu powierzono nie tylko swojesprawy osobiste ale także naszą parafię i jej proboszcza ks. kan. Piotra Smolińskiego oraz nieobecną z różnych przyczyn na spotkaniu młodzież. Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń było okazją do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dobro – szczególnie duchowe- które dokonało się w ostatnim roku w tej wspólnocie; wśród nich jest to, że już kolejna –trzecia młoda osoba przyjęła szkaplerz. Młodzież podziękowała ks. Pawłowi za jego cierpliwe i wytrwałe towarzyszenie im na drodze formacji duchowej i życiowej oraz za czas im w każdy sobotni wieczór poświęcany. Dopełnieniem agapy był śpiew kolęd przy akompaniamencie gitary, na której grała Paulina.

Czytaj więcej: Sylwestrowa modlitwa o pokój

Żyć w blasku Pana Jezusa

Nietypowe wejście w nowy rok zaproponował ŚDMowej młodzieży z parafialnej grupy „Parkówka” ks. Paweł Adres. Jak co tydzień -po wieczornej Eucharystii- młodzież spotkała się na plebanii i we wspólnocie  spędziła sylwestrowy wieczór. Potem udali się z Kamiennej Góry do kaplicy św. Anny w Sosnówce. O północy z wysokości prawie 800 m n.p.m. podziwiali niezwykły widok na Kotlinę Jeleniogórską, rozświetloną blaskiem wystrzeliwanych w niebo fajerwerków. Po tej uczcie dla oczu, w kaplicy rozpoczęła się Uczta Eucharystyczna. W pierwszej godzinie 2017 roku ks. Paweł sprawował Najświętszą Ofiarę, używając kielicha, pateny i ornatu ŚDM, które otrzymał podczas spotkania z papieżem w Brzegach. Modląc się w intencji młodzieży, zawierzył też Panu Bogu wszystkie inicjatywy, podejmowane dla niej w parafii. Wśród nich jest organizacja wyjazdu młodzieży podczas zimowych ferii do Niemiec; jest to odpowiedź na zaproszenie uczestników ŚDM z okolic Kolonii, którzy gościli w Legnicy. Ta „rewizyta” ma być okazją do składania świadectwa wiary w gronie rówieśników – także tych z Niemiec- i wdrażaniem w życie hasła obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Jest także odpowiedzią na słowa wypowiedziane w Brzegach przez papieża Franciszka Pan nie chce zostać tylko w tym mieście albo w miłych wspomnieniach… Światowy Dzień Młodzieży rozpoczyna się dziś i trwać będzie jutro, w domu”.

Czytaj więcej: Żyć w blasku Pana Jezusa