Bractwo św. Józefa

Spotkania Bractwa św. Józefa 

odbywają się w każdą 2-gą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00.

 Animatorem grupy jest Pan Józef Hebda.

Patronalne święto Bractwa św. Józefa

Tradycyjnie jak od wielu lat Bractwo św. Józefaz naszej parafii obchodziło święto swojego Patrona wspólnie z grupą z Przedwojowa.W sobotę 17 marca w kościele w Przedwojowie Proboszcz ks. kan. Piotr Smoliński sprawował Eucharystię w intencjach członków Bractwa i ich rodzin. W kazaniu ks. Proboszcz wskazał m.in. na św. Józefa jako wzór Męża, który dba o swoją Małżonkę i troszczy się o dobro rodziny.
Po Eucharystii odbyła się agapa, którą w wiejskiej świetlicy przygotowały Panie z Przedwojowa. Był to czas dzielenia się radością, którą jest służba Panu Bogu i ludziom we wspólnocie wiary i pod opieką św. Józefa.

Czytaj więcej: Patronalne święto Bractwa św. Józefa

Jubileusz 18-lecia Bractwa św. Józefa w naszej parafii

17 grudnia 2017 roku Bractwo św. Józefa z naszej parafii obchodziło jubileusz 18-lecia swego powstania. Z tej okazji dziękczynną Mszę św. odprawił proboszcz ks. kan. Piotr Smoliński.Po Eucharystii odbyła się agapa, w której –oprócz członków Bractwa św. Józefa- wzięli też udział nasi duszpasterze –ks. Piotr i ks. Paweł.
Z prowadzonej kroniki Bractwa Św. Józefa dowiadujemy się, że 19 grudnia 1999 roku ks. Infułat Władysław Bochnak dokonał w parafii Matki Bożej Różańcowej uroczystego przyjęcia do Stowarzyszenia Bractwa 48 członków z Kamiennej Góry i 20 z Przedwojowa. W ciągu 18 lat istnienia członkowie Bractwa systematycznie spotykają się w każdą 2-gą niedzielę miesiąca; spotkania te - o charakterze modlitewnym i organizacyjnym - prowadzi zazwyczaj Ks. Proboszcz a pod nieobecność kapłana – obowiązek ten przejmuje przewodniczący Bractwa lub jego zastępca.

Czytaj więcej: Jubileusz 18-lecia Bractwa św. Józefa w naszej parafii