List Księdza Proboszcza do Parafian

Tradycyjnie - z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego – Proboszcz ks. kan. Piotr Smoliński napisał List do Parafian. Wraz z kalendarzem parafialnym został dołączony do opłatków na wigilijny stół i doręczony do naszych domów.

Ks. Proboszcz w kancelarii parafialnej 1

Umiłowani w Panu Parafianie!

Przy okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Nowego Roku kieruję do Was kilka pasterskich słów. Chciałbym podziękować każdemu z Was za wspólną drogę i miłość do Jezusa Chrystusa. Nasze ziemskie pielgrzymowanie koncentruje się na sakramentach, zwłaszcza Eucharystii. Msze święte są źródłem i szczytem naszego życia. Cieszy Wasza wiara wyrażana przez stałą obecność w świątyni w czasie liturgii niedzielnej i świątecznej. Przed każdą wieczorną Mszą św. jest półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

Prawie 90 osób przyjmuje Ciało Pańskie w pierwsze piątki miesiąca. Niektórzy przez posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej czynią to w każdą niedzielę. W tym roku będzie pobłogosławionych kolejnych dwóch szafarzy. Naszą Parafię ożywiają wspólnoty. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ruchy i stowarzyszenia. Cieszę się ministrantami, scholą dziecięcą, młodzieżą, studentami, grupami modlitewnymi i apostolskimi. Gorąco zachęcam do włączania się we wspólnotę Bractwa św. Józefa, Apostolstwa Modlitwy, Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Arcybractwa Niepokalanego Serca Maryi i oczywiście Żywego Różańca. Niech powstają nowe grupy. W sposób szczególny dziękuję Radzie Parafialnej za nieocenioną pomoc i współodpowiedzialność.

Składam podziękowanie Pielgrzymom z Fatimy, którzy ufundowali piękną figurę Matki Bożej. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca możemy budować swoją wiarę przez uczestnictwo w nabożeństwach i procesjach fatimskich. W każdą środę nasze prośby  przedstawiamy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Chorzy i strapieni otrzymują łaskę Boga w czasie wstawienniczych modlitw o uwolnienie i uzdrowienie. Bardzo często możemy uczestniczyć w pielgrzymkach. Mamy liczne propozycje modlitewne i apostolskie.

W tym roku dzięki pomocy Urzędu Miasta (Burmistrz Krzysztof Świątek z Radą Miasta ofiarowali 50 000 zł), Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (Pani Marszałek Iwona Krawczyk wywalczyła dla Parafii 50 000 zł), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Pani Minister Marzena Machałek wystarała się o 20 000 zł), oraz środków własnych wymieniliśmy 7 dużych okien za cenę 133 260,48 zł. Pozostało jeszcze do wymiany kilka małych okien. Jedna Parafianka złożyła ofiarę 30 000 zł na renowację kolejnego aniołka. Dziękuję wszystkim Darczyńcom. Niech Bóg będzie Waszą nagrodą. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali 1% swojego podatku na parafialną Caritas. Z tych środków staramy się pomagać najbardziej potrzebującym.

Zachęcam do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.parafiakamiennagora.pl. Można tam znaleźć słowo na każdy dzień z bieżącej liturgii oraz uczestniczyć przez łącza m.in. w modlitwie przy Cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej, w Lourdes i Fatimie. Na stronie są umieszczane wszystkie ważne informacje oraz intencje mszalne na cały tydzień.

W najbliższej przyszłości planujemy dokończyć zjazd z kościoła i wykonać kanalizację z orynnowaniem świątyni oraz zbudować parking przy kościele. Na koniec kieruję podziękowanie dla Ks. Pawła Adresa i wszystkich zaangażowanych w Parafię. Wiele osób bezinteresownie troszczy się o kościół. Raz w tygodniu odprawiam Mszę św. w intencji Parafian. Z opłatkiem proszę przyjąć kalendarz na Nowy Rok. Niech Bóg hojnie błogosławił każdy dzień Waszego życia!

Wasz Proboszcz - Ks. Piotr Smoliński