Jubileuszowa Eucharystia z Księdzem Biskupem

11 czerwca 2018 r. w katedrze legnickiej 14 prezbiterów przeżywających25. rocznicę święceń kapłańskich sprawowałoNajświętszą Ofiarę pod przewodnictwemKsiędza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. W gronie Jubilatów był proboszcz naszej parafii ks. kan. Piotr Smoliński. Była to okazja do dziękczynienia Panu Bogu za dar powołania do służby kapłańskiej Panu Bogu i ludziom W homilii Ks. Biskup nawiązał do Słowa Bożego i przykładu życia patrona dnia, św. Barnaby. Dzieje Apostolskie mówią o początkach jego działalności, że „Józef, nazwany przez Apostołów Barnabas, to znaczy Syn Pocieszenia, lewita rodem z Cypru, sprzedał ziemię, którą posiadał, a pieniądze przyniósł i złożył u stóp Apostołów”  - (Dz 4, 36-37). O powadze, jakiej zażywał wśród Apostołów, świadczy to, że to Barnaba przygarnął św. Pawła po jego nawróceniu i dopiero z Barnabą Paweł mógł pójść do pozostałych Apostołów (Dz 9, 26-27). Wraz ze św. Pawłem Barnaba udał się do Antiochii, gdzie pozyskali wielką liczbę wiernych dla Chrystusa.

Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski wskazał na konieczność więzi z Chrystusem w Jego uniżeniu i służbie. Wszczepieni przez chrzest i kapłaństwo w Chrystusa prezbiterzy są szczególnie powołani do służby Najwyższemu Kapłanowi w Kościele.

Księża Jubilaci przyjęli sakrament kapłaństwa22 maja 1993 roku w katedrze legnickiej z rąk ks. Bpa Tadeusza Rybaka.

bp Kiernikowski i Jubilaci