Jasełka

Przed świętami Narodzenia Pańskiego we wszystkich placówkach oświatowych naszego miasta zostały przedstawione jasełka lub programy słowno-muzyczne nawiązujące w swej treści do świąt.
21 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się przedstawienie jasełkowe, które wraz ze swoimi uczniami przygotował ks. Paweł Adres. Było to piękne widowisko o głębokich treściach, pobudzające do zadumy i refleksji, prawdziwe w swej wymowie, oparte o Słowo Boże... Cisza na widowni mówiła sama za siebie...Odpowiednio przygotowana młodzież wiedziała co i jakie treści przedstawia i zupełnie naturalnie wcieliła się w swoje role. Natomiast ks. Paweł akompaniował młodzieży śpiewającej kolędy i czuwał nad całością widowiska, które było „dograne” w każdym detalu – od scenografii począwszy.

W czwartkowe przedpołudnie jasełka te były przedstawiane czterokrotnie i obejrzała je cała społeczność ZSO. Ponadto obejrzeli je uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych. Widzami zasłuchanymi w treści przedstawienia byli takżeStarosta Powiatu Kamiennogórskiego P. Jarosław Gęborys z Wicestarostą P. Małgorzatą Krzyszkowskąorazprzedstawiciele Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamiennej Górze z panią Primator Apolonią Lulek na czele.

Zdjęcie: powiatowa.info

jaselka zso