Ogłoszenia parafialne - 14 kwietnia 2019 r.

14 kwietnia 2019 r. - Niedziela Palmowa

 1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 17.15. Dziś o 19.15 w Jeleniej Górze koncert „Pasja według Św. Mateusza”. Szczegóły w gablocie.
 1. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
 1. We wtorek o 12.00 na cmentarzu ( ul. Katowicka ) spotkanie przy grobie kapitana Józefa Sierocińskiego z okazji 100 rocznicy przybycia do Polski Błękitnej Armii Generała Hallera. Serdecznie zapraszamy.
 1. W środę po Mszy o 7.00 przygotowanie kościoła do Świąt. Zapraszamy chętnych do pomocy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na Śniadanie Wielkanocne w środę w Muzeum Tkactwa o 11.00
 1. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. o 7.00. O 18.00 uroczysta Eucharystia, która rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy i adoracja do 22.00.
 1. W piątek o 8.00 w kościele wspólnotowa jutrznia i adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.00. W Wielki Piątek rano odwiedziny chorych. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. Taca na ratowanie zabytków Ziemi Świętej. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do 23.00 z okazją do spowiedzi św. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły czyli 3 posiłki, w tym 1 do syta.
 1. W sobotę o 8.00 jutrznia i adoracja przy Bożym Grobie do 20.00. Poświęcenie pokarmów co godzinę od 10.00 do 14.00. W Przedwojowie o 11.00. Przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną i dary dla biednych. Wigilia Paschalna w sobotę o 20.00 zakończona procesją rezurekcyjną. Proszę przynieść świece. Pierwsza Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania o 7.30.
 1. Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Nauczycieli ZSZiO oraz Gimnazjum nr 1 za pomoc w organizacji rekolekcji wielkopostnych. Szczególne podziękowanie dla młodzieży, która pomimo strajku uczestniczyła w rekolekcjach.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki na stół wielkanocny po 6 zł oraz kartki świąteczne po 2 zł. W „Niedzieli” 2 artykuły o naszej Parafii.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Kłusek i Paula Ledniowska

                                                 Sławomir Kołodziejczyk i Monika Kądziołka

                                                 Krzysztof Bagiński i Agnieszka Bukowicz

 1. Kancelaria parafialna czynna w środę o 17.00 i w sobotę o 8.00.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę oraz ofiary składane na spłatę naszego długu. Podziękowanie dla Małgorzaty Krzyszkowskiej, Jerzego Basty i Bogdana Wągrowskiego za pomoc dla potrzebujących.