Włochy - Riwiera Adriatycka - wakacje 2019

WAKACJE 2019

Włochy - Riwiera Adriatycka - 9 dni pobytu

21.06-02.07.2019

Koszt:  600 pln + 420 euro

JACHT

 

Riwiera Adriatycka - najbardziej znany i najczęściej odwiedzany przez turystów z całego świata region wypoczynkowy we Włoszech. Szerokie i bardzo dobrze zagospodarowane piaszczyste plaże rozciągają się na długości 130 km. Riwiera Adriatycka każdego roku przyciąga rzesze turystów, którzy preferują zarówno bierny jak i aktywny wypoczynek. Dla lubiących ruch, towarzystwo i nocną zabawę czekają tętniące życiem kurorty z licznymi kawiarniami, restauracjami, sklepami, dyskotekami.

Gatteo Mare - urocza miejscowość włoskiego regionu Emilia Romagna. Niewątpliwie największą atrakcją są tu długie, piaszczyste plaże i ciepłe morze nadające się idealnie do pływania, uprawiania windsurfingu czy po prostu wygrzewania się w promieniach włoskiego słońca.

PROGRAM:

1 dzień

Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd do Włoch przez Niemcy i Austrię.

2 dzień

Przyjazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w hotelu od godz. 15:00, czas wolny, kolacja, nocleg.

3 - 10 dzień

Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Adriatyckim. W trakcie pobytu wyżywienie 2 x dziennie: śniadanie i obiadokolacje. Dla chętnych możliwość skorzystania z atrakcyjnego programu fakultatywnego. Każdego dnia będzie sprawowana Eucharystia w języku polskim.

Dla wszystkich w ramach programu wycieczka do Republiki San Marino. Zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego na wzgórzach apenińskich. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Podczas wizyty w Republice San Marino degustacja słynnych likierów i czas na zakupy.


11 dzień

Wykwaterowanie do godz. 09:00, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Niemcy z przerwami na posiłki.


12 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

ŚWIADCZENIA:

- Transport

- Zakwaterowanie: 9 noclegów


- Wyżywienie: 9 x śniadania i 9 x obiadokolacje

- Opłata klimatyczna

- Wycieczka do Republiki San Marino

- Opieka pilota i rezydenta.

- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

- Opłata UFG

UWAGI:

Cena podstawowa nie zawiera:

  • kosztów uczestnictwa w imprezach fakultatywnych..
  • serwis plażowy (parasol + 2 leżaki) na plażach Riwiery Adriatyckiej płatny ok. 10 - 15 EUR/dzień.

Dostępne plaże bezpłatne!!!

Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.

PROGRAM FAKULTATYWNY:

Rzym - zaczniemy od najsłynniejszego amfiteatru świata – Koloseum, następnie pomiędzy Forami rzymskimi dotrzemy na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna. Na koniec naszego spaceru udamy się do Watykanu i Bazyliki św Piotra, gdzie nawiedzimy grób Św. Jana Pawła II. Cena ok. 60 EUR.

Wenecja – rejs statkiem po Lagunie Weneckiej z uroczej miejscowości Chioggia. Po rejsie zwiedzanie: Plac i Bazylika św. Marka - sanktuarium skrywającego relikwie patrona miasta oraz najcenniejsze dzieło jubilerskie Pala d’Oro – Złoty Ołtarz. Zobaczymy również Pałac Dożów, Most Westchnień i zachwycający Teatr la Fenice. Następnie udamy się spacerkiem do Mostu Rialto. Cena ok. 55 EUR

Mirabilandia - największy na wybrzeżu adriatyckim park rozrywki wzorowany na Disneylandzie.

Na terenie parku znajdziemy 7 obszarów tematycznych z masą atrakcji, a także restauracje i bary.

Wszystko to na pow. ok. 40 ha. Wstęp upoważnia do korzystania z ponad 40 atrakcji.

Cena ok. 35 EUR.


Rejs statkiem – degustacja owoców morza przy lampce wina. Cena ok. 15 EUR

Orientacyjne ceny:

  • woda mineralna 0,20 euro 1,5l (w kranach woda pitna)
  • lody od 1,5 euro
  • piwo w sklepie od 0,40 euro, w barze od 1,5 euro
  • wino od 3 euro 1,5l
  • kawa od 1 euro-2 euro
  • pizza od 5 euro

KONTAKT:

Ks. Jan Rajczakowski: 796 - 198 - 067

Gatteo Mare 2019 plakat 1