Tak. Pomagam!

Z inicjatywy proboszcza ks. kan. Piotra Smolińskiego, nasza parafia po raz kolejny włączyła się w XIII Ogólnopolską akcję Caritas "Tak. Pomagam!". Zbiórkę żywności w sklepie „Biedronka” przy ul. Waryńskiego w dniach 8 i 9 grudnia przeprowadzili wolontariusze – gimnazjaliści z ZS, ZSO i SGEE oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Wraz z nimi dyżury w sklepie pełnili katecheci i nauczyciele. Podobnie jak w latach poprzednich, w organizację akcji zaangażował się ks. Paweł Adres, który nie tylko zachęcał młodzież do włączenia się w to dzieło chrześcijańskiego miłosierdzia, ale też osobiście kilkakrotnie przyjeżdżał do sklepu, aby zatroszczyć się o wolontariuszy i odwozić do magazynu dary. W najbliższych dniach dary zostaną przekazane rodzinom potrzebującym materialnego wsparcia. Wszystkim zaangażowanym w akcję ks. Proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać!