Droga Krzyżowa ulicami miasta

W ostatni piątek marca w Kamiennej Górze po raz czwarty miała miejsce droga krzyżowa ulicami miasta. Zgromadziła ona kilkuset wyznawców Chrystusa, którzy złożyli świadectwo swojej wiary idąc za krzyżem Pana. Drogę przygotowała i poprowadziła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej pod przewodnictwem ks. Jana Rajczakowskiego.

Głębokie rozważania pomogły wejść w tajemnicę uniżenia Chrystusa. Krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych stanów, grup i wspólnot z parafii kamiennogórskich. Śpiew animował organista Tadeusz Górczyk i zespół muzyczny z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej pod batutą Danuty Skupień. Drogę krzyżowa zakończył ks. prałat Edward Bigos słowem i pasterskim błogosławieństwem.

Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowanie dla pracowników Policji, którzy zabezpieczyli procesję ulicami miasta.