Znowu pomagali.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Caritas "Tak. Pomagam!". Na prośbę proboszcza ks. Piotra Smolińskiego, zbiórka żywności w dniach 24-25 marca odbyła się w sklepie "Biedronka". W akcję włączyło się 44 wolontariuszy – gimnazjalistów z ZS i ZSO. Wraz z nimi dyżury w sklepie pełniła P. Dorota Dzielędziak i P. Henryka Płusa oraz studentka Paulina Dziedzic z istniejącej w parafii młodzieżowej grupy "Parkówka". Dyżurujących odwiedził ks. Paweł Adres, którego obecność w sutannie została z radością przyjęta zarówno przez młodzież jak i pracowników sklepu.

Przekazane na rzecz potrzebujących przez klientów "Biedronki" dary serca sukcesywnie odwozili do magazynu: P. Natalia Mann, P. Stanisław Gucwa i kl. Łukasz Kusztra z P. Danielem Millerem. W segregacji i liczeniu darów oraz w spisaniu dokładnego protokołu pomagały gimnazjalistki- Sara Pachelska i Wiktoria Śliwińska oraz młodzież z "Parkówki". Już w sobotę wieczorem wiedziliśmy, że klienci "Biedronki" przekazali w darze 387,4 kg żywności, która w najbliższych dniach będzie przekazana rodzinom potrzebującym materialnego wsparcia.

Wszystkim zaangażowanym w akcję ks. Piotr Smoliński składa serdeczne Bóg zapłać!

Tekst i zdjęcia: Brygida Gucwa

Wolontariusze z Gimnazjum nr 1.
Wiktoria Bil, Klaudia Bodziona, Przemysław Chlipała, Patrycja Danak, Klaudia Dziuba, Klaudia Gałkowska, Ewelina Greniuk, Kacper Kasica, Karolina Kujawska, Amelia Kubasiewicz, Emilia Latuszkiewicz, Katarzyna Leśna, Arkadiusz Machacz, Zuzanna Myjak, Karolina Pachelska, Sara Pachelska, Oliwia Padoł, Kamila Pawlik, Jakub Piętka, Łukasz Podobiński, Sara Stepko, Daria Sowa, Julia Sowa, Katarzyna Szpilowska, Katarzyna Śledź, Katarzyna Śliwińska, Wiktoria Śliwińska, Sandra Telega, Kacper Tobiasz, Sandra Ziajkiewicz, Kacper Żmudziński i Kinga Żmudzińska.
Wolontariusze z Gimnazjum nr 2.
Sylwia Chronowska, Anna Druciak, Klaudia Dziuba, Olga Gniaździńska, Jessica Izer, Ernest Mordarski, Karolina Nawrocka, Martyna Nieczyperowicz, Natalia Olczak, Anna Ostrowska i Jenifer Rochnowska.