Ogłoszenia parafialne - 27 grudnia 2020 r.

27 grudnia 2020 r.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Trwamy w Oktawie Bożego Narodzenia. Dziś podczas Eucharystii odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz poświęcenie wina ku czci św. Jana Apostoła.
  1. W czwartek zakończenie kalendarzowego roku. Nabożeństwo przebłagalne o 17.00. Wieczorna Eucharystia rozpocznie się około 17.50. Podczas Mszy św. sprawozdanie roczne. Msza św. w Przedwojowie o 16.30.
  1. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy Oktawę Bożego Narodzenia. Jest to święto nakazane. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie obowiązuje post piątkowy. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.
  1. Szczegóły tegorocznej kolędy podamy za tydzień. W następną niedzielę po Mszy św. o 12.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
  1. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w podwójnym wydaniu w cenie 10 zł. Posiadamy w sprzedaży płyty z koncertu „Iskra Miłosierdzia” po 30 zł.
  1. Kancelaria czynna w środę o 17.00 i w sobotę o 8.00 oraz telefonicznie.
  1. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątyni do Świąt. Pomagali: Nadleśniczy Dariusz Gajda, Wanda i Marian Kwaśniewscy, Antonina i Władysław Myśliwiec, Elżbieta Kabała, Krystyna Sztangierska, Maria Zagrodna, Stanisława Rusnarczyk, Jadwiga Stelmach, Janina Pansewicz, Janina Jankowska, Maria Pawlak, Paulina Dziedzic, Danuta i Agnieszka Bródka, Marcelina Szwaja, ks. Marek Michalski, Jan Krókow, Jerzy Basta, Jan Lema, Andrzej Gołdyn, Adam Wojtkowiak, Patryk Kamiński, Artur Skupień, Józef Fryzowicz, Jan Kuś i inni. Panu Andrzejowi Gołdynowi dziękujemy za ufundowanie nowego ornatu z aplikacją świąteczną.
  1. Dziękuję wszystkim za przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pandemicznego: dystans, dezynfekcja i maski.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na wymianę dachu kościoła. Dziękujemy za upieczenie i zakupienie pierników. Dochód wyniósł 1 611 zł. W kasie parafialnej mamy 39 500 zł.