Ogłoszenia parafialne - 5 kwietnia 2020 r.

5 kwietnia 2020 r.

Niedziela Palmowa

  1. Dziś nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca i adoracji w kaplicy.
  1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Pozostają ograniczenia w związku z epidemią. Każda liturgia może zgromadzić maksymalnie 5 osób, które zamówiły intencję mszalną. Bardzo proszę o podporządkowanie się tym rygorom, by jak najszybciej zwalczyć choroby. Przypominam o dyspensie od obowiązku uczestniczenia w Eucharystii świątecznej i zachęcam do przyjmowania Komunii Św. duchowej. Telewizja kablowa będzie transmitować uroczystości Triduum Paschalnego. Liturgia w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 18.00. Spowiedź i adoracja w czwartek i piątek do 22.00. Wigilia Paschalna w sobotę o 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego do odwołania w Eucharystii będzie mogło uczestniczyć do 50 osób.
  1. Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Na naszej stronie internetowej, w gablocie oraz w telewizji kablowej umieszczony jest obrzęd błogosławieństwa, który należy odmówić na początku śniadania wielkanocnego.
  1. We wtorek urodziny ks. Marka. Pamiętajmy w modlitwie.
  1. Kancelaria parafialna pozostanie nieczynna do odwołania. Na kalendarzu podany jest parafialny numer telefonu. Proszę dzwonić w każdej sprawie.
  1. Odwołana jest pielgrzymka do Grecji. Pieniądze zostaną zwrócone. Szczegóły u proboszcza.
  1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kartki świąteczne oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 6 zł. Można je także otrzymać na plebanii, w sklepach piekarni Gertchen – Ruchała oraz w barze Poezja Smaku u Marty Śliwińskiej przy zamówieniach posiłków. Z dochodu Caritas pomaga w walce z koronawirusem. Bóg zapłać!
  1. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom, którzy w tak trudnym czasie pomagają w utrzymaniu kościoła i księży. Dziękuję za każdy przelew bankowy. Na kalendarzu umieszczony jest numer konta.
  1. Trwajmy w modlitwie o ustanie epidemii.