Ogłoszenia parafialne - 23 lutego 2020 r.

23 lutego 2020 r.

VII Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do abstynencji i modlitwy za osoby uzależnione. Swoje zobowiązania można wpisywać do Księgi trzeźwości wyłożonej przy bocznym wejściu.
  1. Codziennie o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. We wtorki o 17.30 nowenna do Sługi Wenantego Katarzyńca.
  1. W Środę Popielec. Dodatkowa Msza św. o 9.00. Na każdej Eucharystii posypanie głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Przy wyjściu z kościoła można nabyć zdrapkę wielkopostną w cenie 5 zł. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie przed wyjazdem Caritas nad morze.
  1. W piątek o 9.00 dodatkowa Msza św. i po niej droga krzyżowa. W piątek o17.30 nabożeństwo drogi krzyżowej.
  1. W sobotę o 12.00 spotkanie przed pielgrzymką do Grecji. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauki przedślubne. Zapraszamy.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy, którą zakończy nabożeństwo Gorzkich Żali o 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  1. Zachęcamy do przekazywania 1 % podatków na naszą Parafię. Osoby, które przekazały 1 % w zeszłym roku i nie mają żadnych odpisów, nie muszą składać deklaracji. Zostanie to uczynione automatycznie.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Stawarski i Urszula Piech.
  1. W tym tygodniu do Pana odeszli: Zofia Szczepaniak, Helena Gołdyn i Daniela Fałowska. Wieczny odpoczynek…
  1. Przy wyjściu z kościoła jest nowy numer „Dobrych Nowin”.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na wymianę dachu kościoła. Dziękuję Róży bł. Karoliny Kózkówny i Arcybractwu Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz indywidualnym Darczyńcom za ofiary na ten cel. W kasie parafialnej jest 6 100 zł.