Ekstremalne Drogi Krzyżowe

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu w naszej parafii nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w kościele rano i po południu. Dodatkowo ks. Paweł Adres organizuje Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Rozpoczynają się one o godz. 19:00 -po wieczornej Eucharystii- wyjazdem w bliższe i dalsze okolice, gdzie znajdują się kalwarie.Przy każdej stacji stawiamy zapalony znicz – znak naszej modlitewnej obecności. Prowadzi nas podświetlony krzyż procesyjny, a drogę oświeca blask pochodni i latarek.Choć dystansem i czasem przejścia daleko odbiegają one od pierwowzoru EDK, których pomysłodawcą jest ks. Jacek Wiosna Stryczek, to ekstremalność nabożeństw organizowanych przez naszą parafię polega m.in. na tym, że odbywają się one wieczorem, poza miejscem zamieszkania, bez względu na warunki atmosferyczne, na trasach o różnym stopniu trudności, których pokonanie bywa niekiedy ekstremalnym wyczynem dla osób o różnej kondycji fizycznej i duchowej. Wyjazdy zajmują ok. 3 godzin; biorą w nich udział rodzice z dziećmi (najmłodsza uczestniczka ma 8 lat), młodzież i dorośli a ich liczba stopniowo rośnie - począwszy od 45 do 60 osób.Do modlitewnej refleksji i zadumy ks. Paweł wykorzystuje nagrania rozważań z podkładem muzycznym, które dla potrzeb EDK opracował m.in. ks. Jacek Stryczek.

W piątek 16 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się na Kalwarii w Krzeszowie, natomiast 23 marca – na zboczu Krzyżowego Wierchu (667 m n.p.m.) naprzeciw Skał Adrszpaskichw Czechach.