Mieliśmy okazję posmakować nieba

W niedzielę (29 października) w Kamiennej Górze odbyła się Parada Wszystkich Świętych. Na te radosne spotkanie dzieci zaprosiła katechetka Monika Breitenfellner – Pasiut, przy współpracy z innymi katechetami oraz parafią pw. Matki Bożej Różańcowej.

Początkiem wspólnego świętowania, przygotowującego dzieci do uroczystości Wszystkich Świętych, było uczestnictwo we Mszy Św. Od samego rana kościół zapełnił się „małymi świętymi”, którzy już tutaj mieli okazję przedstawić się i zaprezentować własne stroje przed przybyłymi na Eucharystię wiernymi (obecnymi w świątyni, ale też przed telewizorami). Ks. prob. Piotr Smoliński nagrodził dzieci za ich zaangażowanie i pomysłowość słodkim poczęstunkiem.

Z kościoła uczestnicy przeszli do szkoły, gdzie mogli kontynuować ten uroczysty dzień. Droga, utrudniona silnym wiatrem i deszczem, nie była w stanie pomniejszyć ich radości. Dzieci, pełne entuzjazmu,zawitały w przygotowanej specjalnie dla nich sali, pełnej rajskich elementów. Zabawę prowadzili ich starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze oraz Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Inicjatywa ta była zatem wspaniałą okazją nie tylko do poznania życiorysów świętych Kościoła katolickiego, ale także integracji dzieci z różnych klas szkół podstawowych.

Parada Wszystkich Świętych pełna była „niebiańskiego klimatu” – od obecności małych świętych i naszych duszpasterzy – ks. prob. Piotra Smolińskiego i ks. Pawła Adresa poprzez uśmiech na ustach, kosztowanie wspólnego posiłku, kolorowe stroje, chrześcijańską radość, anielską muzykę i tańce. Tym ostatnim nie było końca.

Wiemy na pewno, że w przyszłym roku, Parada Wszystkich Świętych będzie miała swoją kontynuację.