33. Światowy Dzień Młodzieży

25 marca 2018 roku

33. Światowy Dzień Młodzieży

Przypadający w Niedzielę Palmową 33. Światowy Dzień Młodzieży i Spotkanie Młodzieży w Legnicy odbyło sięw parafii pw. św. Tadeusza Apostoła. Wzięło w nim udział ok. 300 młodych z całej diecezji. Największą 60-osobową grupę stanowiła młodzież z naszej parafii, która udała się do Legnicy pod opieką Ks. Pawła Adresa.

Najpierw młodzi uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, a następnie udali się do hali sportowej. Tam miał miejsce koncert zespołu „Rock and fire”, połączony ze świadectwami wiary. Niedzielne spotkanie zakończyło piękne Oratorium przygotowane przez muzyków Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka. Oprócz orkiestry na scenie pojawiło się kilkudziesięciu chórzystów amatorów, którzy przez trzy dni ćwiczyli w pobliskiej szkole podstawowej; wśród nich była Paulina Dziedzic z naszej parafialnej grupy „Parkówka”.

 

Na koncercie mieliśmy możliwość doświadczenia jedności w Duchu, który jest w stanie przełamywać wszelkie zamki i mury.