Ogłoszenia parafialne - 2 stycznia 2022 r.

2 stycznia 2022 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś po Mszy św. o 12.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do wieczornej Eucharystii.

1. Od jutra rozpoczynamy kolędę w czasach pandemii. Będą odprawiane Msze św. o 17.00 w intencji przybyłych według następującego porządku:

Poniedziałek   – ul. Piastowska, Konopnickiej i Kilińskiego

Wtorek            – ul. Skłodowskiej, Nowa, Różana i Licealna

Środa               – ul. Staszica, Waryńskiego i Wiejska

Piątek              – ul. Lubawska, Ziemska, Świerkowa, Modrzewiowa i Cisowa

Sobota            – ul. Parkowa, Słoneczna, Traugutta, Hallera, Leśna i Śląska

Indywidualną kolędę proszę uzgadniać z księżmi. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na remont dachu naszej świątyni. Po Mszy św. kolędowej ministranci będą zbierać ofiary na fundusz ministrancki.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie nowej Rady Parafialnej.
  1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego w tradycji zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. święcimy kadzidło i kredę. Ofiary przeznaczamy na misje św. Na Mszę św. o 12.00 zapraszamy głównie dzieci i wszystkich, którzy wezmą udział w Orszaku Trzech Króli. Po Mszy św. o 12.00 udamy się procesyjnie do rynku, gdzie połączą się królowie idący z trzech parafii. Nasza grupa ma kolor zielony. Orszak zakończy występ Zespołu Pectus. Szczegóły na plakacie. Bardzo dziękuję ks. Janowi i wszystkim Osobom, które z wielkim zaangażowaniem przygotowują Orszak Trzech Króli w naszej parafii.
  1. Ks. Jan w piątek odwiedzi swoich chorych.
  1. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w sobotę o 8.00 i telefonicznie.
  1. Pamiętajmy o bezpieczeństwie. W kościele może przebywać 30 % wiernych z wyłączeniem zaszczepionych. Proszę mieć ze sobą paszport covidowy.
  1. W zakrystii można nabyć jubileuszowe książki z naszym kościołem i kalendarz parafialny na rok 2022.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont dachu kościoła.